Zdroj: http://www.uberusky.net/aktualne/mimoradna-situace-nouzovy-rezim  •  Vydáno: 30.3.2020 11:40  •  Autor: Petra Gelnarová

Mimořádná situace - NOUZOVÝ REŽIM

Vážení pacienti, rodiče !

 

Vzhledem k současné závažné situaci šíření COVID-19 je nutno  zavést na doporučení Ministerstva zdravotnictví ve všech ordinací praktických lékařů pro děti a dorost NOUZOVÝ REŽIM. Je nutno striktně oddělit nemocné děti od zdravých.  I mezi nemocnými je nutno zabránit eventuálnímu přenosu infekce na ostatní nemocné. Proto i my z nařízení ministerstva vstupujeme do tohoto nouzového režimu. Co to přesně znamená?

 

Ordinace pro nemocné bude v současné době pouze v Otrokovicích. Zdravé děti ( očkování, poradna, preventivní prohlídky) ošetřujeme v Otrokovicích i  v Tlumačově.

Museli jsme ale pozměnit ordinační hodiny.  Na poliklinice v Otrokovicích mají na stejném patře ordinaci čtyři dětští lékaři. Všichni musí mít ordinační hodiny stejně uspořádané tak, aby se v žádném případě nepotkalo nemocné horečkující dítě s dítětem zdravým. Naprosto všechny děti objednáváme tedy na přesný čas tak, aby se v čekárně nesetkalo více pacientů a rodičů zárověň. U nemocných , ale i u zdravých dětí  je  ideální, pokud přijde pouze jedno dítě, pak vše vyvětráme, zdesinfikujeme... a poté vchází teprve dítě další tak, aby se nikdo s nikým potencionálně nebezpečným nepotkalo.

Dveře čekárny na poliklinice jsou uzamčené. Vchod polikliniky i spodní skleněné dveře jsou otevřené. Vyjděte proto prosím po schodech nebo výtahem nahoru. Nahoře přede dveřmi zatelefonujte na číslo 577 477 163 a my Vám přijdeme otevřít. Moc prosím, dodržujte čas, na který jste objednaní.

Prosíme, aby rodiče  a pokud možno i děti chodily s rouškou. Pro kojence noste prosím své vlastní jednorázové podložky nebo látkové pleny.Oblečení a kočárky nechávejte v čekárně.

Pokud jste byli již dříve objednaní na preventivní prohlídku nebo očkování - časy a termíny bohužel neplatí. Sestřička Vám zatelefonuje a domluví nový termín. Děti musíme přeobjednat - do Otrokovic na dopolední hodiny a  do Tlumačova na pozdější odpolední hodiny - do "čistých ordinací".

Očkování ( povinné i nepovinné) doporučuje Vakcinologická společnost neodkládat, naopak uskutečnit co nejdříve tak, aby děti byly chráněné.

 

Dítě může přijít v doprovodu pouze jednoho rodiče

 

OTROKOVICE :

 

Dopolední hodiny v Otrokovicích  jsou určeny tedy pouze pro předem objednané zdravé děti - poradny kojenců, preventivní prohlídky, očkování...

 

Odpolední hodiny v Otrokovicích budou sloužit pro nemocné děti. Pokud je Vaše dítě nemocné, musíte nás kontaktovat nejprve telefonicky nebo emailem a domluvit se na přesném času návštěvy. Dveře čekáren musí být uzamčeny a vcházet může opět pouze jeden pacient s jedním rodičem objednaný na přesný čas. Předpokládám, že telefonátů bude vysoký počet a nebudeme je schopni najednou vyřizovat. Pokud je to možné, kontaktujte nás proto především emailem s udáním jména a ročníku narození dítěte a Vašeho aktuálního telefonního čísla, kam Vám můžeme zavolat a domluvit se. Každá návštěva zdravotnického zařízení je samozřejmě potencionálně nebezpečná. Pokud to lze, tak se snažíme co nejvíce problémů vyřešit na dálku . Proto volejte, pište, posílejte videa, fotografie...

 

TLUMAČOV

Od zavedení nouzového režimu nebudeme v Tlumačově ošetřovat nemocné děti, pouze děti zdravé - objednané do poradny, k očkování nebo preventivním prohlídkám.  Děti  opět objednáváme na přesný čas tak, aby se v čekárně potkávali co nejméně. Objednáváme na pondělí a úterý odpoledne - až po ukončení ordinace v Otrokovicích.

 

 

Vím, že jsou pro Vás tato omezení velkou komplikací. Jsou to ale bohužel celostátní nařízení, která jsou nutná a nezbytná proto, aby Vaše děti zůstaly zdravé.

Doufám, že tuto nepříjemné období spolu v pořádku zvládneme!

 

MUDr.Petra Gelnarová

 

 

 

 

 

 

Doporučení pro čekárny praktických lékařů pro děti a dorost (PLDD)

 

Sledujte informace na webu ordinace nebo telefonicky kontaktujte svého lékaře

 

Současná situace vyžaduje změnit režim chodu ordinace.

Striktně ráno prevence, odpoledne nemocní!!!

S dítětem by měla jít pouze jedna osoba jako doprovod!

 

  1. A.    Preventivní prohlídky dětí do dvou let věku:

 

  1. B.     Ostatní preventivní prohlídky mohou být posunuty na dobu po skončení nouzového stavu.

 

  1. C.    Pokud má vaše dítě příznaky respirační infekce, zůstaňte doma a kontaktujte svého praktického lékaře telefonicky. Po dobu nutného pobytu mimo domov je nutné mít nasazenu jednorázovou roušku. 

 

  1. D.    V čekárně

 

  1. E.     Jste-li v čekárně s příznaky akutní respirační infekce (horečka, kašel, dušnost):

 

Doporučení Státního zdravotního ústavu