Zdroj: http://www.uberusky.net/aktualne/elektronicke-zasilani-receptu  •  Vydáno: 6.8.2013 21:00  •  Autor: Petra Gelnarová

Elektronické zasílání receptů

 

Jelikož se stále snažíme zkvalitňovat naše služby, zavedli jsme od 1.srpna 2013 v naší ordinaci možnost předepisování léků pomocí tzv e-receptu. Jedná se o novou, moderní elektronickou formu předpisu léků, vhodnou pro pacienty, kteří již nemusí jen kvůli receptu navštívit osobně naši ambulanci. Je samozřejmé, že osobní návštěva s dítětem a klinické vyšetření je nenahraditelné. Jsou však situace, kdy potřebujete předepsat léky a osobní návštěva nutná není. Jedná se především o léky, které Vaše dítě pravidelně dlouhodobě užívá. V tom případě jsme Vám schopni ušetřit čas za návštěvu a odeslat Vám recept elektronicky emailem nebo formou sms.  Léky pro akutní situace bez klinického vyšetření dítěte samozřejmě předepsat nelze.

         Jak tento systém funguje ?  Pokud nás telefonicky nebo emailem kontaktujete a sdělíte nám Váš požadavek, jsme schopni Vám emailem nebo v smsm poslat recept , který obsahuje unikátní kód. Tento kód  - identifikátor v délce 25 alfanumerických znaků, který najdete dole v e-receptu, obsahuje všechny potřebné informace. E-recept si můžete vytisknout  nebo předat lékarně ve formě sms z Vašeho mobilního telefonu.  Lékárna pak tento kód načte přes tzv centrální uložiště e-receptů a léky vydá.

 

 

 

Posílání e-receptu je možné pouze u dětí, které jsou v naší ordinaci zaregistrované