Kategorie: Homeopatie

Nechutenství

LYCOPODIUM CLAVATUM

Základní lék pro nechutenství u novorozenců i větších dětí . Pokud jde o novorozence, je většinou donošený, ale neprospívá. Novorozenec se velmi rychle unaví, nevydrží dlouho pít,   po pár doušcích je sytý a brzy má opět hlad. Větší děti se v jídle nimrají. Mají chuť na jídlo, ale velmi rychle jsou zasycené. Tyto děti mají v oblibě sladká a velmi teplá jídla.

Lycopodium je i základním lékem novorozenecké žloutenky. Děti mívají navíc obtíže s trávením, nadýmání., především v dolní polovině břicha ( musí si rozepnout páse), především po sladkostech. Tyto obtíže bývají zhoršeny typicky kolem 17. hodiny odpoledne. Dalším problémem, které tyto děti mívají je suchá svědivá kůže, sklon k ekzemům.

Dávkování :   9CH 2x denně 1 dávku roztoku nebo 2 x 5 granulí

 

CALCAREA PHOSPHORICA

 Vytáhlé hubené dítě, rychle roste, často trpívá růstovými bolestmi. Dítě je navíc labilní, snadno unavitelné ( fyzicky i mentálně), po únavě bolesti hlavy. Vše se zhoršuje v chladném vlhkém počasí. Lék vhodný pro astenické studenty trpící bolestmi hlavy nebo pro děti astenické po dlouhých onemocněních.

Dávkování : 9 CH 2 x 5 granulí

 

SILICEA

Hubené drobné křehké děti s velmýma očima a světlou pletí.   Typická je zimomřivost, žízeň v noci, páchnoucí pocení ( především na hlavě a krku). Díte mívá chronické potíže ( ušní, nosní, krční trvávící), většinou hnisavé nebo recidivuijící virosy. Jsou poruchy růstu a výživy kostí, zvýšená kazivost zubů.

Dávkování :  9CH 5 granulí 2x denně

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Discount Drugstore ... odpovědět
Beneficial content. Appreciate it. <a href="https://rxdiflucan.com/">fluconazole bnf</a>
, How Fast Does Diflu... odpovědět
Truly a good deal of helpful facts! <a href="https://rxdiflucan.com/">fluconazole</a>

WEBDESIGN | kokesovo.cz/levne-webove-stranky-a-seo