Kategorie: Aktuálně

Nově hrazené očkování proti meningokokům

 

 

Stala se úžasná věc, náš stát začal s platností od 1.5.2020 hradit  malým dětem očkování proto meningokokům a nyní od 1.1.2022 je toto očkování plně hrazeno i 14- letým. Nyní je tedy hrazena očkovací látka Bexsero ( memingokok B), pokud je podána první dávka do 12 měsíců věku. Původní cena jedné dávky byla 2800,-Kč.  Dětem mezi prvním a druhým rokem života je hrazeno očkování proti meningokokovi typu C,A,W,Y očkovací látkou Nimenrix. Nově od 1.1.2022 je očkování proti meningokokovi typu B ( Bexsero 2 dávky) a meningokokovi typu C,A,W,Y ( Nimenrix 1 dávka) hrazeno i v průběhu 14. roku života ( od 14. do 15. narozenin).  Pokud by někdo měl zájem, tak se určitě ozvěte !

 

 

 

Meningokokové infekce jsou zpravidla velmi závažná onemocnění. Mohou probíhat jako zánět mozkových blan (hnisavé meningitidy). Ještě závažnějším typem onemocnění je tzv. meningokoková sepse, která má velmi často dramaticky rychlý průběh , kdy v krátké době, během pouhých několika hodin, dojde z plného zdraví k životu ohrožujícímu selhání organismu pacienta.

 

další informace : meningokok.cz

 

Možné očkovací látky: 

 

meningokok typu C - Neisvac CMenjugate - 1 dávka

 

meningokok A, C, W-135 a Y - Nimerix - od 12 měsíců věku,1 dávka  Menveo - od 25 měsíců věku, 1 dávka

 

meningokok typu B -  Bexsero - možno očkovat od 2 měsíců věku, u dětí starších než 2 roky 2 dávky s odstupem minimálně dvou měsíců

 

U dětí mladších než dva roky dávek více kojencům od 2 do 5 měsíců se aplikují 2 dávky v intervalu 2 měsíce, posilující dávka se aplikuje mezi 12. a 15. měsícem věku. Pokud je první dávka podána do 6 měsíců věku, hradí očkování plně pojišťovna.

Neočkovaným kojencům od 6 do 11 měsíců se očkují 2 dávky v minimálním intervalu 2 měsíců, posilující dávka se aplikuje ve 2. roce dítěte s odstupem od základních dávek nejméně 2 měsíce.

Dětem od 12 do 23 měsíců se očkují dvě dávky v intervalu 2 měsíců, posilující dávka se aplikuje za 12 - 23 měsíců.)

 

Trumenba - pro děti a dospívající od 10 do 25 let , 2 dávky  ( druhá dávka za 6 měsíců od první)

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

WEBDESIGN | kokesovo.cz/levne-webove-stranky-a-seo