Kategorie: Aktuálně

Mimořádná situace - NOUZOVÝ REŽIM

Vážení pacienti, rodiče !

 

Vzhledem k současné závažné situaci šíření COVID-19 je nutno  zavést na doporučení Ministerstva zdravotnictví ve všech ordinací praktických lékařů pro děti a dorost

NOUZOVÝ REŽIM

 

Je nutno striktně oddělit nemocné děti od zdravých.  I mezi nemocnými je nutno zabránit eventuálnímu přenosu infekce na ostatní nemocné. Proto i my z nařízení ministerstva vstupujeme do tohoto nouzového režimu. Co to přesně znamená?

 

Museli jsme ale pozměnit ordinační hodiny.  Na poliklinice v Otrokovicích mají na stejném patře ordinaci čtyři dětští lékaři. Všichni musí mít ordinační hodiny stejně uspořádané tak, aby se v žádném případě nepotkalo nemocné horečkující dítě s dítětem zdravým. Ráno jsou v "čistých" ordinacích ošetřovány děti zdravé. Po 12. hodině přichází děti nemocné.  Naprosto všechny děti objednáváme tedy na přesný čas proto, aby se v čekárně nesetkalo více pacientů a rodičů zárověň. U nemocných , ale i u zdravých dětí jsme ošetření uspořádali tak, aby u nás bylo přítomno pouze jedno dítě s jedním rodičem. Po každém ošetření musíme vše vyčistit, vyvětrat, zdesinfikovat...

Ordinace pro nemocné bude v současné době pouze v Otrokovicích. Zdravé děti ( očkování, poradna, preventivní prohlídky) ošetřujeme v Otrokovicích i  v Tlumačově.

 

Moc prosím, dodržujte čas, na který jste objednaní.

Prosíme, aby rodiče  a pokud možno i děti chodily s rouškou. Pro kojence noste své vlastní jednorázové podložky nebo látkové pleny. Oblečení a kočárky nechávejte v čekárně.

 

Očkování ( povinné i nepovinné) doporučuje Vakcinologická společnost neodkládat, naopak uskutečnit co nejdříve tak, aby děti byly chráněné.

 

Dítě může přijít v doprovodu pouze jednoho rodiče

 

OTROKOVICE :

 

Dopolední hodiny v Otrokovicích  jsou určeny tedy pouze pro předem objednané zdravé děti - poradny kojenců, preventivní prohlídky, očkování...

 

Odpolední hodiny v Otrokovicích budou sloužit pro nemocné děti. Pokud je Vaše dítě nemocné, musíte nás kontaktovat nejprve telefonicky nebo emailem a domluvit se na přesném času návštěvy. Dveře čekáren musí být uzamčeny a vcházet může opět pouze jeden pacient s jedním rodičem objednaný na přesný čas. Předpokládám, že telefonátů bude vysoký počet a nebudeme je schopni najednou vyřizovat. Pokud je to možné, kontaktujte nás proto především emailem s udáním jména a ročníku narození dítěte a Vašeho aktuálního telefonního čísla, kam Vám můžeme zavolat a domluvit se. Každá návštěva zdravotnického zařízení je samozřejmě potencionálně nebezpečná. Pokud to lze, tak se snažíme co nejvíce problémů vyřešit na dálku . Proto volejte, pište, posílejte videa, fotografie...

 

TLUMAČOV

Od zavedení nouzového režimu nebudeme v Tlumačově ošetřovat nemocné děti, pouze děti zdravé - objednané do poradny, k očkování nebo preventivním prohlídkám.  Děti  opět objednáváme na přesný čas tak, aby se v čekárně potkávali co nejméně. Objednáváme na  úterý odpoledne - až po ukončení ordinace v Otrokovicích.

 

 

Vím, že jsou pro Vás tato omezení velkou komplikací. Jsou to ale bohužel celostátní nařízení, která jsou nutná a nezbytná proto, aby Vaše děti zůstaly zdravé.

Doufám, že tuto nepříjemné období spolu v pořádku zvládneme!

 

MUDr.Petra Gelnarová

 

 

 

 

 

 

Doporučení pro čekárny praktických lékařů pro děti a dorost (PLDD)

 

Sledujte informace na webu ordinace nebo telefonicky kontaktujte svého lékaře

 

Současná situace vyžaduje změnit režim chodu ordinace.

Striktně ráno prevence, odpoledne nemocní!!!

S dítětem by měla jít pouze jedna osoba jako doprovod!

 

 1. A.    Preventivní prohlídky dětí do dvou let věku:
 • Budou probíhat ve stávajícím režimu.
 • Očkování svých dětí neodkládejte.
 • Při vyšetření použijte u svých malých dětí vlastní jednorázovou podložku, kterou následně vyhodíte do uzavíratelného (nejlépe bezdotykového) koše a řádně si umyjte a vydezinfikujte ruce.

 

 1. B.     Ostatní preventivní prohlídky mohou být posunuty na dobu po skončení nouzového stavu.

 

 1. C.    Pokud má vaše dítě příznaky respirační infekce, zůstaňte doma a kontaktujte svého praktického lékaře telefonicky. Po dobu nutného pobytu mimo domov je nutné mít nasazenu jednorázovou roušku. 

 

 1. D.    V čekárně
 • Vstupujte v ideálním případě jednotlivě, tedy doprovod a pacient.
 • Udržujte odstup alespoň jednoho metru od ostatních; neplatí pro ty, co přišli spolu a jsou v úzkém rodinném kontaktu, ti mohou sedět a čekat spolu.
 • Malé děti držte v čekárně, pokud možno na rukou a omezte volný pohyb dětí v prostoru čekárny
 • V současné situaci nebudou hračky v čekárnách k dispozici.

 

 1. E.     Jste-li v čekárně s příznaky akutní respirační infekce (horečka, kašel, dušnost):
 • Nasaďte si ústní roušku.
 • Ústní rouškou zakryjte nos a ústa a ujistěte se, že mezi Vaším obličejem a rouškou nejsou žádné mezery. Při sundávání roušky se nedotýkejte její filtrační části, roušku vyhoďte do uzavíratelného (nejlépe bezdotykového koše), umyjte si ruce mýdlem a teplou vodou a ruce si vydezinfikujte alkoholovými dezinfekčními prostředky na bázi alkoholu (alespoň 70%).
 • Pro případ potřeby mějte dezinfekční alkoholový přípravek vždy po ruce; stejně tak je vhodné například v dopravních prostředcích a při jiném kontaktu s plochami hojně používanými (madla, kliky, aj.) používat jednorázové rukavice či vlastní dezinfekci.
 • Při kýchání a kašlání použijte jednorázové kapesníky nebo ohbí rukávu, nikoliv do rukou.
 • Smrkejte do jednorázových kapesníků.
 • Použitý kapesník vyhoďte do koše a poté si umyjte ruce.

 

Doporučení Státního zdravotního ústavu

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

WEBDESIGN | kokesovo.cz/levne-webove-stranky-a-seo